Fogantyúk, bútoraink nélkülözhetetlen elemei

Egyszer elhatároztam, hogy összeszámolom a lakásomban fellelhető összes fogantyút. Nem fogjátok kitalálni, mennyit fedeztem fel. Nem, nem húszat. Nem is harmincat, elárulom, majdnem hatvan darabot találtam. Bizony, és mennyire megkönnyítik az életünket. Mennyivel macerás lenne bútorfogantyú nélkül kihúzni a szekrényben a fiókot, ugye? Emlékszem, nagyon nehézkes volt kinyitni egy ilyen esetnél a szekrényemet, mert éppen letört fogantyúja. Nagyon természetesnek vesszük a létezését, pedig aki kitalálta, annak nagy hála jár, mert nagyrészt egyszerűsítette a mindennapokat. Próbáljátok meg ti is számszerűsíteni az otthonotokban, hány darab van felszerelve!

Fogantyúkat rengeteg mindenhez használunk. A szekrények ajtajain, hogy a ruhánkat ki tudjuk venni. A helyiségek ajtajain, mint kilincs. A fiókokon, a tolóajtókon, a gardróbszekrényen és a zuhanykabinokon, zuhanyzáskor. Kreatívabbak DIY ötletekhez is alkalmazzák vagy készítenek egyet saját maguk. Ruhafogasnak is alkalmasak a strapabíróbb, fémből, erős műanyagból készült elemek, illetve gyermekkonyhába konyharuha tartónak is kiválóak, de ez csak pár ötlet a sok lehetőség közül.

A mai világban a műanyagon és a különböző fémen kívül bőrből, üvegből, szövetanyagból, porcelánból, fából, valamint ezek kombinálásával is gyártanak fogantyúkat. Így a választék ma már hatalmas.

Többnyire akrillal festik be a fémes ötvözetekből gyártott fogantyúkat, ami által fényes felületet kapnak, valamint a színezés kopásállóbb lesz a különböző használatok során.

Mindenféle formában és méretben kaphatók, ennek köszönhetően egyedibbé tudjuk varázsolni otthonunk berendezéseit.

Ajánló
Kommentek
  1. Én