Egyszer elhatároztam, hogy összeszámolom a lakásomban fellelhető összes fogantyút. Nem fogjátok kitalálni, mennyit fedeztem fel. Nem, nem húszat. Nem is harmincat, elárulom, majdnem hatvan darabot találtam. Bizony, és mennyire megkönnyítik az életünket. Mennyivel macerás lenne bútorfogantyú nélkül kihúzni a szekrényben a fiókot, ugye? Emlékszem, nagyon nehézkes volt kinyitni egy ilyen esetnél a szekrényemet, mert éppen letört fogantyúja. Nagyon természetesnek vesszük a létezését, pedig aki kitalálta, annak nagy hála jár, mert nagyrészt egyszerűsítette a mindennapokat. Próbáljátok meg ti is számszerűsíteni az otthonotokban, hány darab van felszerelve!
Fogantyúkat rengeteg mindenhez használunk. A szekrények ajtajain, hogy a ruhánkat ki tudjuk venni. A helyiségek ajtajain, mint kilincs. A fiókokon, a tolóajtókon, a gardróbszekrényen és a zuhanykabinokon, zuhanyzáskor. Kreatívabbak DIY ötletekhez is alkalmazzák vagy készítenek egyet saját maguk. Ruhafogasnak is alkalmasak a strapabíróbb, fémből, erős műanyagból készült elemek, illetve gyermekkonyhába konyharuha tartónak is kiválóak, de ez csak pár ötlet a sok lehetőség közül.
A mai világban a műanyagon és a különböző fémen kívül bőrből, üvegből, szövetanyagból, porcelánból, fából, valamint ezek kombinálásával is gyártanak fogantyúkat. Így a választék ma már hatalmas.
Többnyire akrillal festik be a fémes ötvözetekből gyártott fogantyúkat, ami által fényes felületet kapnak, valamint a színezés kopásállóbb lesz a különböző használatok során.
Mindenféle formában és méretben kaphatók, ennek köszönhetően egyedibbé tudjuk varázsolni otthonunk berendezéseit.
Megosztás a facebookonBútorfogantyút számtalan stílusban, méretben, alapanyagból kaphatunk. Manapság mindenféle bútorhoz könnyedén megtalálhatjuk a megfelelő fogantyút. Köszönhető ez az anyagok és formák változatos kombinációjának, amelyben a tervezők képzelete szabja csupán a határt.
Bútorfogantyúk készülnek fém, fa, műanyag, vagy kombinált alapanyagból is. A fémek tartósak és sokféle formát és stílust képviselhetnek. Ezen belül vannak rozsdamentes fém fogantyúk, amelyek nedves környezetbe, fürdőszobába, konyhába kifejezetten ajánlottak, hiszen nevéből adódóan, a vizes közegben sem rozsdásodnak, megőrzik új állapotukat hosszú időn keresztül.
Az antik bútorfogantyúk is fémből készülnek, ehhez nagyszerűen illik a porcelán, amellyel gyakran kombinálják. Ezeket a típusokat általában szemet gyönyörködtető motívumokkal díszítik a még esztétikusabb megjelenés érdekében. Kifejezetten elegáns megjelenést adnak a bútornak.
A fa bútorfogantyúk szintén komolyabb megjelenést biztosítanak. Finom eleganciáról árulkodnak. Fémmel kombinálva is szép és komoly összhatást kelt.
A műanyag bútorfogantyúk általában modernebb hatásúak, ebből készülnek a legszínesebb darabok, legtöbbször a gyerek bútorfogantyúk is. Egészen bohókás, vidám színekben pompázó, mesefigurás fogantyúkat is találunk műanyagból. A színes akril önmagában vagy fémmel kombinálva is jól mutat.
Ha bútorunkat szeretnénk feldobni, átalakítani, egy fogantyú cserével akár megváltoztathatjuk a karakterét. Ha bútorfogantyúra van szükségünk, érdemes körülnézni alaposan a piacon.
Megosztás a facebookon