Fogantyúk, bútoraink meghatározó elemei

Az ember bele sem gondol, milyen értékkel bír egy fogantyú és mennyire fontos az emberek életében. Majdnem annyiszor nyúlunk érte, mint a telefonunkért, és bizony nagyon kényelmetlenül tud érinteni, ha valami probléma következtében a fogantyú letörik, meghibásodik, azaz már nem látja el, olyan jól bejáratott, megszokott funkcióját, mint régen. Berögzült, mindennapi tevékenység, ebből kifolyólag nem is tulajdonítunk nagy odafigyelést a fogantyúkra, igazán eszünkbe sem jut, hogy naponta használjuk őket. Ám ha hirtelen betoppan a nem várt gond, azonnal a fejünkhöz kapunk, és ráébredünk arra, mennyire értékes részei voltak életünknek. A fiók fogantyú is egy ilyen, ritkán elismert eleme mind a munkahelyi, mind a családi életünknek. Épp ezért, amikor vásárlásra szánjuk fejünket, érdemes megfontolnunk néhány alapvető tényezőt, melyek nagymértékben segíthetik döntéseinket, s melyeknek köszönhetően megtalálhatjuk a számunkra ideális fogantyút. Mik azok a stílusjegyek, melyek tervezését, kialakítását jellemzik, s pontosan milyen hangulatot teremt a látványa?

Elsődlegesen a fiókhoz kell, hogy illeszkedjen a kiegészítő, tehát a paraméterek feljegyzése prioritást élvez. Színben, árnyalatban, de még íveltségben is jó, ha kihangsúlyozza a fiók előnyeit. Ha ezt a tényezőt kipipáltuk, akkor természetesen jöhet a praktikum oldala.

A lényeg, hogy a fiók fogantyú feküdjön a kézben, könnyed használatot, kényelmes fogást biztosítva. Ha ezeket a fontos tulajdonságokat szem előtt tudjuk tartani vásárlásunkkor biztos, hogy pont az optimális fiók fogantyúra tudunk szert tenni. Érdemes minden paramétert átvizsgálni, minden szekrény színhez, típushoz a legmegfelelőbbet választani.

Milyen formájú fürdőkád illene a legjobban fürdőszobámhoz?

fürdőkádak formájuk szerint igencsak sokfélék lehetnek.

Ilyenek például:

Az egyenes kádak (szögletes, téglalap alakú): Alapterülete, külseje hagyományos téglalap. Belső része pedig formáját tekintve lehet szögletes, ovális, illetve ergonomikus kialakítású is, mely követi az emberi test alakját. Ez a változat kisebb területű vagy hosszúkás fürdőszobákba lehet ideális. Kádparavánnal felszerelve pedig akár zuhanyozásra is kitűnő választás lehet, amennyiben valakinek nem áll rendelkezésre elegendő hely egy zuhanykabin beépítésére.

 

Sarokkádak: Nagy térrel rendelkező fürdőszobákba ajánlott. Többnyire 140×140 vagy 150×150 cm-es változatban kaphatók, de léteznek nagyobb darabok is. Ideális lehet párok számára, akik közösen, romantikus hangulatban szeretnének fürdőzni, mivel 2 személy befogadására is alkalmasak.

Aszimmetrikus kádak: Kisebb fürdőszobákba ajánlott, ugyanis helytakarékossága mellett nagy fürdőfelülettel rendelkezik. Egy aszimmetrikus darab 15-20 cm-rel hosszabb lehet egy adott hosszúságú egyenes társánál.

Térben álló kádak: Nagy terekkel rendelkező fürdőszobákba ajánlatos ezt a példányt választani. Szemet gyönyörködtető design jellemzi őket. Tágasak, ez által akár két személy is elfér bennük. Igazi exkluzivitást kölcsönözhet vele fürdőszobájának.

Mielőtt vásárlásra szánjuk magunkat, körültekintően gondoljuk át, hogy számunkra melyik lenne a legideálisabb választás, hiszen fürdőkádunknak hosszútávon kell kiszolgálnia bennünket. Egy jól megválasztott darab igazi gyöngyszeme lehet fürdőszobánknak, kihangsúlyozhatjuk vele személyiségünket is.